Ekoprzestrzeń

W Masaż WABI świadomie działamy na rzecz ochrony środowiska naturalnego. W pełni uświadamiamy sobie, że człowiek jest tylko jedną z ogromnej ilości istot żywych występujących na Ziemi i nie ma wyłącznego prawa do korzystania z jej zasobów. Dlatego też dokładamy wszelkich starań, aby chronić przyrodę i zmniejszać zanieczyszczenie środowiska wszędzie tam, gdzie mamy na to wpływ.

ROZSĄDNE ZUŻYCIE MEDIÓW, JAK NAJMNIEJ JEDNORAZÓWEK

  • Zachęcamy Cię do przynoszenia na masaż własnego ręcznika kąpielowego do wykorzystania w trakcie masażu. W zamian za ten gest zapłacisz każdorazowo 5 zł mniej za masaż i wspólnie zaoszczędzimy wodę na pranie ręcznika po jednorazowym zaledwie użyciu. Oczywiście, jeśli nie masz takiej możliwości lub życzenia, zapewnimy Ci ręcznik na miejscu.

  • Zachęcamy Cię również do przyniesienia na masaż własnych klapek. Nie będziesz wtedy korzystać z jednorazówek, które, choć poddawane recyclingowi, i tak zwiększają zanieczyszczenie środowiska i zużycie zasobów naturalnych.

MEBLE I WYPOSAŻENIE – DRUGIE ŻYCIE PRZEDMIOTÓW

Urządzając Masaż WABI, zgodnie z japońską filozofią WABI SABI, dążyłyśmy do tego, by wykorzystywać jak najwięcej naturalnych materiałów, zachować minimalizm i docenić piękno w niedoskonałości. Większość mebli wykonana jest z drewna z odzysku. Każdy egzemplarz jest wyjątkowy i różni się nieco od pozostałych. Ślady zużycia nadają przedmiotom niepowtarzalnego wyglądu i podkreślają ich styl. Meble wykonane z drewna z odzysku wykazują pewne niedoskonałości, które stanowią o autentycznej wartości danego przedmiotu i jego bogatej historii. Drewno pozyskano z drzew powalonych w wyniku działania czynników naturalnych, wycofanych z użycia łodzi, drewnianych domów itp.

KORZYSTAMY Z EKOLOGICZNYCH USŁUG

Wybierając usługodawców, zawsze kierujemy się, czy ich usługi pozostają w przyjaźni z otaczającym nas środowiskiem. Tym sposobem, wybraliśmy nowoczesną ekologiczną pralnię Aquar, która znajduje się w najbliższym sąsiedztwie i pierze bez użycia chemii.