Filozofia WABI SABI

Zapraszamy Was do naszego świata, któremu przyświeca wschodnia, wywodząca się z Japonii filozofia WABI SABI.

Czym właściwie jest WABI SABI?

Sama nazwa składa się z dwóch trudnych do przetłumaczenia terminów. „WABI” to prostota, a „SABI” to piękno lub spokój, które przychodzą z upływem czasu. Zestawione razem oznaczają piękno w niedoskonałości.

kąpiel

Filozofia WABI SABI, która jest nam bardzo bliska, polega na pogodzeniu się z upływem czasu, akceptowaniu nieprzewidzianych wydarzeń i niedoskonałości życia oraz delektowaniem się szczęściem prostych chwil.

A przecież wielu z nas żyje w stanie ciągłej tęsknoty, niezadowolenia z tego, co mamy, dążąc do osiągnięcia nieosiągalnego poziomu perfekcjonizmu…

A więc żyjmy WABI SABI, będziemy szczęśliwsi!

Ta starożytna japońska filozofia zachęca nas do skupienia się na błogosławieństwach, które kryją się w naszym codziennym życiu, i celebrowaniu tego, jak jest, a nie jak powinno być.

listki

” Nic nie trwa wiecznie, nic nie jest skończone i nic nie jest idealne”

Wprowadzanie WABI SABI do naszego życia nie wymaga dużych pieniędzy, szkolenia ani specjalnych umiejętności. Potrzeba jedynie wyciszonego umysłu i odprężonego ciała, by docenić spokój i stonowane piękno. Potrzeba odwagi, by nie bać się odsłonić swoje słabości i niedoskonałości. Potrzeba gotowości do zaakceptowania rzeczy takimi, jakimi są, bez zbędnych ozdób. Potrzeba chęci spowolnienia, przechylenia szali z robienia na bycie, z doskonalenia na docenienie.

Docenianie tego, co już mamy, a zarazem świadomość ulotności wszystkiego w życiu jest sposobem na wyjście poza ciągły przymus chcenia więcej.

WABI SABI to stan uważności, życie w teraźniejszości i znajdowanie satysfakcji w naszym życiu, nawet gdy tak łatwo wpaść w pułapkę ciągłego gonienia za króliczkiem.

kamienie

Co łączy WABI SABI z masażem?

Wbrew pozorom, WABI SABI ma wiele wspólnego z masażem. Przede wszystkim chcemy, żeby „Masaż WABI” był miejscem, gdzie możecie wyciszyć umysł, rozluźnić ciało  i skupić się na „tu i teraz”.

Chcemy z pomocą profesjonalnych masażystek z Azji pomóc Wam zatroszczyć się o siebie całościowo i czerpać radość z głębokiego odprężenia.

Uważamy, że dbanie o nasze ciała jest równie ważne jak dbanie o nasze zdrowie psychiczne. Te dwa aspekty naszej egzystencji są przecież nierozerwalnie ze sobą związane. Mówiąc o dbałości o nasze ciała, mamy na myśli zdrową dietę, wystarczającą ilość snu, regularny relaks, ruch na świeżym powietrzu, a nie obsesyjne dbanie o swój wygląd, drogie zabiegi medycyny estetycznej, mordercze ćwiczenia, czy bardzo restrykcyjne, pozbawiające radości jedzenia diety. Uwzględnijmy to, że nie wszystko w nas możemy zmienić. Zamiast stresować się zmarszczkami, bądźmy wdzięczne za śmiech, który je spowodował. Zamiast ukrywać bliznę, potraktujmy ją jako nasz wyjątkowy znak szczególny. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że nierealistyczne jest zmienianie naszych preferencji dotyczących gładkiej skóry i jędrnego ciała, ale możliwe jest poszerzenie naszej perspektywy i otwarcie na nowe rodzaje piękna.

smile

Prawdziwe piękno w myśl WABI SABI

Prawdziwe piękno, w sensie WABI SABI, polega na troskliwym dbaniu o siebie, a nie przekształcaniu twarzy w puste płótno lub dążenie do niedoścignionego ideału. Jeśli przestaniemy marnować czas na pozbycie się każdej, nawet najmniejszej niedoskonałości, na zakrycie każdego siwego włosa, zyskamy więcej czasu na zaangażowanie w świat, co z pewnością daje nam prawdziwą charyzmę i powoduje, że błyszczymy naturalnym pięknem, także tym wewnętrznym.

Każdego dnia staramy się, aby „Masaż WABI” był dla Was przytulną przestrzenią, w której znajdziecie spokój ducha i ciała oraz źródło pozytywnej energii. Zapraszamy!